Czy warto zainwestować w orbitrek?

Orbitrek (trenażer eliptyczny) to aparat, jaki stosuje w sobie trening robiony na stepperze, rowerze, natomiast choćby bieżni. Ćwiczenia, jakie na nim robimy, są zatem zestawieniem tychże, jakie wykonywalibyśmy na wszelkich wyliczonych wysoce sprzętach. Ćwiczenia na orbitreku ułatwiają zrzucić nadmierne kilogramy, podtrzymać prawidłową formę i zrobić wymarzoną figurę. Dodatkowo nie są one zbytnio obciążające – opierają się na dobrze przeprowadzanych ruchach. Trening na orbitreku angażuje wszelkie partie mięśniowe (prawie 80% mięśni).

Czym jest orbitrek?

Orbitrek to innowacyjne narzędzie do ćwiczeń popularne także pod nazwą rowera eliptycznego, trenażera eliptycznego czy cross-trainer’a. Łączy zalety steppera, bieżni oraz rowera stacjonarnego – w jednym, niezbyt wielkim urządzeniu, na jakim można ćwiczyć bez wychodzenia z domu. Spalanie kalorii na orbitreku jest wiele bardziej skuteczne aniżeli na bieżni, lub rowerku stacjonarnym. Podczas wysiłku działa całe ciało, natomiast ruchy odpowiednie są do tychże robionych w trakcie jazdy na nartach.

Wszechstronna moc orbitreka

W wypadku bieżni można mówić o ruchu podobnym jak w wypadku biegu, czy chodzenia. Rower stacjonarny pozwoli na ćwiczenie mięśni podobnych jak w trakcie jazdy na „tradycyjnym” rowerze. Z orbitrekami jest odmiennie. W ich wypadku mamy do czynienia z ruchem nie jedynie nóg, jednak również pozostałych części ciała. Rezultat jest taki, iż wzmacniają się nie jedynie kończyny, jednak także brzuch i pośladki. Najbliższym odpowiednikiem ruchu robionego na orbitreku byłby nordic walking czy szybki spacer pod górę.

Czemu należałoby postawić na orbitrek?

Orbitrek ma mnóstwo korzyści. Pochodzą one z tego, że jest to sprzęt o charakterze ogólnorozwojowym. Trening na nim angażuje niemalże 90 proc. wszelkich mięśni. Narzędzie owe stanowi specyficzne zestawienie stepera, bieżni i roweru treningowego. Ćwiczenia dobrze modelują figurę oraz pozwolą dość szybko spalić większą ilość kalorii. Również nie obciążają stawów, w związku z czym z przeznaczeniem mogą je robić osoby wymagające rehabilitacji lub mające tendencje do kontuzji.

Uchwyty ruchome oraz nieruchome – co dobrać?

Zastanawiasz się, dlaczego poszczególne orbitreki mają ruchome oraz nieruchome rękojeści, natomiast poszczególne jedynie ruchome? Rozbieżność w konstrukcji pochodzi z innych korzyści treningowych. Nieruchome uchwyty mają za zadanie skoncentrowanie się na pracy kończyn dolnych, natomiast wykorzystanie ruchomych rękojeści pozwoli na trening całego ciała oraz wsparcie też górnych części mięśniowych.